Chytré domy/ inteligentní bydlení a řízení budov

  • bg image
    image 2
    image 1
    OVLÁDEJTE
    SNADNO ODKUDKOLIV
    VŠECHNA ZAŘÍZENÍ V DOMĚ
    Z TABLETU NEBO
    CHYTRÉHO TELEFONU
  • bg image
    image 1
    JEDNODUCHÉ NASTAVENÍ
    image 2
    A PŘIZPŮSOBENÍ
    BEZ ZNALOSTI PROGRAMOVÁNÍ
Image

TOPENÍ A CHLAZENÍ

Každý z dnes běžně užívaných zdrojů tepelné energie má svoje specifické vlastnosti, kterým je nutné se přizpůsobit. A to ať v již samotném začátku při návrhu vlastního řešení tak i následně při začlenění tohoto systému do automatizovaného řízení. Výsledkem je systém, který Vám zajistí tepelnou pohodu a komfort zcela automaticky a jeho dalším a neméně zajímavým benefitem budou i úspory.

Pokud uvažujete o nízko-energetickém nebo dokonce pasivním či nulovém standardu bydlení je automatizace vytápění a chlazení nevyhnutelná. Je zde totiž vůči běžným stavbám kladen vysoký důraz na využití získané energie a její maximální využití.

PŘÍNOSY PRO UŽIVATELE

Objevte nové možnosti a zjistěte co vše inteligentní bydlení umí dělat za Vás:

Připravenost
Umožňuje začlenit většinu standardních zdrojů energie jen vhodnou konfigurací bez nutnosti programování. V případě potřeby složitých technologických vazeb lze implementovat příslušnou aplikační logiku pomocí dostupného vývojového prostředí.
Režimy vytápění

Chování topného systému a jeho reakce na okolní podmínky je definována pomocí vybraného režim vytápění. Podporovány jsou tyto režimy (útlum, rychlý start, akumulace, standardní, ekonomický, komfortní atd.). Režimy lze přepínat i s vazbou na časové programy. Je jen na Vás jakou tepelnou pohodu v dané chvíli preferujete a jaký režim zvolíte.

Odjíždíte na dovolenou, pro vytápění se navolí režim „útlum“ a objekt bude temperovaný na nastavenou teplotu, tak aby nedošlo k zamrznutí. Před Vašim neplánovaným brzkým návratem si naopak aktivujte režim „rychlého startu“. Bude zajištěno systematické nahřívání s cílem co nejrychleji dosáhnout požadované teploty s maximálním využitím všech zdrojů. Po za-regulování soustavy přejde systém automaticky do standardního režimu.

Nízkoenergeticky či pasivně
Pro vytápění domů s malými tepelnými ztrátami je vyžadován odlišný přístup k jejich řízení. Je nutné vzít v úvahu i ostatní významné zdroje tepla, kterými jsou sluneční zisky okny, pohyb osob, zapnuté spotřebiče, apod. Všechno jsou to zdroje, které se dají řídit omezeně nebo vůbec. Výhodou inteligentní instalace je zohlednění těchto faktorů do regulačních zásahů a jejich cílené efektivní využití. V reálném čase jsou zohledňovány údaje z různých senzorů, jako jsou teplotní čidla v místnostech, čidla slunečního záření a další. V zimních měsících mohou být solární zisky v pasivních domech významný podíl na celkové energetické bilanci. Aby nedocházelo k překračování žádané teploty v jižních místnostech, dochází k automatické distribuci přebytků tepla pomocí vzduchotechnického zařízení i do ostatních místností, například na severní straně.
Časové programy
Umožňují nastavit denní časové úseky s rozdílnými požadovanými teplotami. Časové úseky lze navolit pro každý den v týdnu individuálně. Každý časový úsek lze samostatně povolit nebo zakázat. Časové programy mohou být přiřazeny pro jednotlivé regulační smyčky. Lze jednoduše kopírovat, modifikovat a zálohovat.
Jednorázové časové programy
Odjíždíte na služební cestu a víte, že příští týden bude dům obýván pouze částečně. Připravte si jednorázový časový program pro tyto dny, bez nutnosti modifikovat aktuální nastavení časových programů.
Ekvitermní regulace
Slouží k optimalizaci nákladů na vytápění. Teplota topného okruhu se automatický přizpůsobuje venkovní teplotě.

Při venkovní teplotě 1°C není nutné dosahovat v topném okruhu stejných teplot jako při -15°C .

Volba priorit
Umožňuje nastavit prioritu pro jednotlivé zdroje tepla v různých situacích.

Při provozu kotle na tuhá paliva, dojde prioritně k nahřátí TUV zásobníku a následně se tepelná energie využije pro vytápění objektu.

Solární systém lze využít prioritně pro nahřátí TUV zásobníku, následně uložení definovaného množství energie do akumulační nádrže a zbytek bude využít pro ohřev bazénu.

Zapojení elektrického ohřevu
V případě, že primární topný systém není schopen zajistit dostatečné množství tepelné energie, je možné použít i doplňkové zdroje jako jsou elektrické patrony v nádržích, přímotopy, infračervené topné panely v interiéru. Používání těchto zdrojů tepla může být podmíněno nízkou sazbou elektrické energie.
Vždy příjemně teplá
V případě instalace cirkulační smyčky teplé užitkové vody lze zajistit teplou vodu, již od prvního otočení kohoutkem. Aktivovat tuto funkci je možné stiskem tlačítka, vhodným nastavením časových programů nebo vazbou na probuzení prvního obyvatele objektu.
Copyrights © 2020 & Všechna práva vyhrazena Lenoxi Automation s.r.o.